Skip to main content

Prawo

Oferowana aplikacja z naszej oferty przeznaczona wyłącznie do stosowani we własnym telefonie aby archiwizować swoje dane telefonu w chmurze, lub do kontroli rodzicielskiej własnych dzieci na telefonie (smartfonie), którego jesteś prawnym właścicielem lub posiadasz odpowiednią zgodę na monitorowanie telefonu, oraz służy do zabezpieczenia własnego telefonu przed kradzieżą, zabezpieczenia własnego mienia, na użytek własny! Należy pamiętać, że podsłuchiwanie innych osób bez ich wiedzy i zgody jest niezgodne z Polskim prawem. Musisz powiadomić użytkowników telefonów i uzyskać ich zgodę, że telefon jest monitorowany za pomocą aplikacji mobilnej spymobile w serwisie spymobile.com.pl. Instalowanie aplikacji spymobile.com.pl na telefonie, którego nie jesteś właścicielem lub nie posiadasz odpowiedniej zgody może naruszać Polskie prawo z Art. 265, 266, 267 i 268 Kodeksu Karnego, oraz w zależności od kraju i regionu może skutkować złamaniem innych przepisów federalnych i stanowych. spymobile.com.pl nie bierze żadnej odpowiedzialności za nieodpowiednie niezgodne z prawem wykorzystywanie programu i używanie aplikacji, oraz za jakiekolwiek nadużycia lub wyrządzone szkody przez użytkownika nie stosującego się do przepisów i regulacji prawnych danego kraju.

Korzystając z aplikacji zgadzasz się przestrzegać wszystkich obowiązujących w twoim kraju przepisów dotyczących korzystania z oprogramowania spymobile.com.pl. Jeżeli nie jesteś właścicielem telefonu musisz uzyskać zgodę właściciela telefonu przed pobraniem, zainstalowaniem, aktywacją oprogramowania spymobile.com.pl na tym telefonie. Użytkownik telefonu musi wiedzieć, że będziesz monitorował jego telefon i przeglądał jego dane. spymobile.com.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za instalację, pobranie i aktywację oprogramowania spymobile.com.pl na smartfonie (“Telefon komórkowy”) bez wiedzy i zgody jego prawnego właściciela. Nasza Firma  nie bierze żadnej odpowiedzialności za niewłaściwe i nieodpowiednie używanie produktów zawartych w ofercie.

KODEKS KARNY par.168
Dz.U.97.88.553 USTAWA z dnia 6 czerwca 1997 r.
Kodeks karny
(Dz. U. z dnia 2 sierpnia 1997 r.) Rozdzia? XXXIII Przestępstwa przeciwko ochronie informacji

Art. 265.
§ 1. Kto ujawnia lub wbrew przepisom ustawy wykorzystuje informacje stanowiące tajemnicę państwową, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Jeżeli informację określoną w § 1 ujawnioną osobie działającej w imieniu lub na rzecz podmiotu zagranicznego, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§ 3. Kto nieumyslnie ujawnia informacje określoną w § 1, z którą zapoznał się w związku z pełnieniem funkcji publicznej lub otrzymanym upoważnieniem, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Art. 266.
§ 1. Kto, wbrew przepisom ustawy lub przyjętemu na siebie zobowiązaniu, ujawnia lub wykorzystuje informację, z którą zapoznał się w związku z pełnioną funkcją, wykonywaną pracą, działalnością publiczną, społeczną, gospodarczą lub naukową, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Funkcjonariusz publiczny, który ujawnia osobie nieuprawnionej informację stanowiącą tajemnicę służbową lub informacją, którą uzyskał w związku z wykonywaniem czynności służbowych, a której ujawnienie może narazić na szkodę prawnie chroniony interes, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 3. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Art. 267.
§ 1. Kto bez uprawnienia uzyskuje informację dla niego nie przeznaczoną, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do przewodu służącego do przekazywania informacji lub przełamując elektroniczne, magnetyczne albo inne szczególne jej zabezpieczenie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto w celu uzyskania informacji, do której nie jest uprawniony, zakłada lub posługuje się urządzeniem podsłuchowym, wizualnym albo innym urządzeniem specjalnym.
§ 3. Tej samej karze podlega, kto informację uzyskaną w sposób określony w § 1 lub 2 ujawnia innej osobie.
§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1-3 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Art. 268.
§ 1. Kto, nie będąc do tego uprawnionym, niszczy, uszkadza, usuwa lub zmienia zapis istotnej informacji albo w inny sposób udaremnia lub znacznie utrudnia osobie uprawnionej zapoznanie się z nią, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 dotyczy zapisu na komputerowym nośniku informacji, sprawca podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 3. Kto, dopuszczając się czynu określonego w § 1 lub 2, wyrządza znaczną szkodę majątkową, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 4. Sciganie przestępstwa określonego w § 1-3 następuje na wniosek pokrzywdzonego.


Art. 269.

§ 1. Kto, na komputerowym nośniku informacji, niszczy, uszkadza, usuwa lub zmienia zapis o szczególnym znaczeniu dla obronności kraju, bezpieczeństwa w komunikacji, funkcjonowania administracji rządowej, innego organu państwowego lub administracji samorządowej albo zakłóca lub uniemożliwia automatyczne gromadzenie lub przekazywanie takich informacji, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto dopuszcza się czynu określonego w § 1, niszcząc albo wymieniając nośnik informacji lub niszcząc albo uszkadzając urządzenie służące automatycznemu przetwarzaniu, gromadzeniu lub przesyłaniu informacji.