Skip to main content

Czy szpiedzy to hakerzy? Często mylone pojęcia

Ludzie często mylą te dwa pojęcia. Media nierzadko kreują te dwa pojęcia jako jedno i to samo. Różnica jest duża i można łatwo zestawić ze sobą oprogramowania szpiegowskie, które przyczyniają się do poznania prawdy, a hakerami, którzy działają na szkodę Państwa, czy instytucji.

Hakerzy, to pasjonaci wyrządzania szkód i pozyskiwania tajnych rządowych informacji wykorzystując do tego luki programistyczne, najnowsze technologie i sieć (internet). Jeśli wirus wysłany przez hakera, zostanie zainstalowany na Twoim komputerze, prawdopodobnie zainfekuje większość plików systemowych. W ten sposób hakerzy przechwytują wszystkie dane osobowe, konta bankowe, informacje o finansach itd. Jednym z najpopularniejszych wirusów, są tzw. Trojany.

Oprogramowanie szpiegowskie czyt. podsłuchy na telefon działają zupełnie inaczej. Przede wszystkich są wolne od wirusów, zapewniają ochronę i bezpieczeństwo przechowywania danych. Działają jak Backup, czyli automatyczny zrzut danych na serwer.  Główną różnicą między aplikacją szpiegowską a hakerami jest to, że hakerzy atakują głównie agencje państwowe, zamożnych i sławnych ludzi. Oprogramowania szpiegowskie, są natomiast wykorzystywane w celach bezpieczeństwa. Rodzice wykorzystują programy szpiegowskie, by zapewnić bezpieczeństwo swoim dzieciom. W dzisiejszych czasach rodzice mają coraz mniej czasu dla swoich dzieci, dlatego nigdy nie wiadomo, co tak naprawdę dzieje się w ich prywatnym życiu. Aplikacje szpiegowskie zapewniają, także bezpieczeństwo pracodawcą, właścicielom dużym, średnich i małych firm. Kontrolują telefony swoich pracowników, by jak najbardziej zoptymalizować ich wydajność i poprawiać ich kompetencje w zakresie sprzedaży oraz komunikacji. Zdarza się, że podsłuchy na telefon wykorzystują, zazdrośni małżonkowie, żeby dowiedzieć się, czy nie są oszukiwani, czy zdradzani.

Polecamy:

Hakerzy, zawsze wykorzystują swoje umiejętności do niewłaściwych działań. Kradzież tożsamości, działania terrorystyczne i nielegalne włamania do komputera osób powiązanych z rządem państwa. Oprogramowania szpiegowskie typu SpyONE, służą tylko i wyłącznie do słusznych celów i są przeciwnością do działania hakerów. Hakerzy działają na szkodę Państwa. Kradną informację departamentów i wykorzystują je przeciw Państwu. Przekazują wewnętrzne informacje innym krają, szantażują wyciekiem danych na skale światową itp. W przypadku oprogramowania szpiegowskich, celem jest ochrona danych i zapewnienie bezpieczeństwa osobie, która używa urządzenia cyfrowego z zainstalowaną aplikacją.

Działania hakera możesz zobaczyć, gdy Twoje pliki się pojawiają i znikają. Okna dialogowe same się otwierają. Zauważasz znaczne spowolnienie komputera. W przypadku aplikacji szpiegowskiej, telefon komórkowy nie jest w żaden sposób obciążony, a działanie aplikacji w tle jest niezauważalne. Co ważniejsze aplikacja szpiegowska, nigdy nie uszkodzi urządzenia cyfrowego. Jest to bezpieczne narzędzie, pozwalające zapewnić pełne bezpieczeństwo.

Polecamy:

Polecamy, także:

Kup podsłuch na telefon: