Czy szpiedzy to hakerzy? Często mylone pojęcia

Ludzie często mylą te dwa pojęcia. Media nierzadko kreują te dwa pojęcia jako jedno i to samo. Różnica jest duża i można łatwo zestawić ze sobą oprogramowania szpiegowskie, które przyczyniają się do poznania prawdy, a hakerami, którzy działają na szkodę Państwa, czy instytucji.

Hakerzy, to pasjonaci wyrządzania szkód i pozyskiwania tajnych rządowych informacji wykorzystując do tego luki programistyczne, najnowsze technologie i sieć (internet). Jeśli wirus wysłany przez hakera, zostanie zainstalowany na Twoim komputerze, prawdopodobnie zainfekuje większość plików systemowych. W ten sposób hakerzy przechwytują wszystkie dane osobowe, konta bankowe, informacje o finansach itd. Jednym z najpopularniejszych wirusów, są tzw. Trojany.

Oprogramowanie szpiegowskie czyt. podsłuchy na telefon działają zupełnie inaczej. Przede wszystkich są wolne od wirusów, zapewniają ochronę i bezpieczeństwo przechowywania danych. Działają jak Backup, czyli automatyczny zrzut danych na serwer.  Główną różnicą między aplikacją szpiegowską a hakerami jest to, że hakerzy atakują głównie agencje państwowe, zamożnych i sławnych ludzi. Oprogramowania szpiegowskie, są natomiast wykorzystywane w celach bezpieczeństwa. Rodzice wykorzystują programy szpiegowskie, by zapewnić bezpieczeństwo swoim dzieciom. W dzisiejszych czasach rodzice mają coraz mniej czasu dla swoich dzieci, dlatego nigdy nie wiadomo, co tak naprawdę dzieje się w ich prywatnym życiu. Aplikacje szpiegowskie zapewniają, także bezpieczeństwo pracodawcą, właścicielom dużym, średnich i małych firm. Kontrolują telefony swoich pracowników, by jak najbardziej zoptymalizować ich wydajność i poprawiać ich kompetencje w zakresie sprzedaży oraz komunikacji. Zdarza się, że podsłuchy na telefon wykorzystują, zazdrośni małżonkowie, żeby dowiedzieć się, czy nie są oszukiwani, czy zdradzani.

Hakerzy, zawsze wykorzystują swoje umiejętności do niewłaściwych działań. Kradzież tożsamości, działania terrorystyczne i nielegalne włamania do komputera osób powiązanych z rządem państwa. Oprogramowania szpiegowskie typu SpyONE, służą tylko i wyłącznie do słusznych celów i są przeciwnością do działania hakerów. Hakerzy działają na szkodę Państwa. Kradną informację departamentów i wykorzystują je przeciw Państwu. Przekazują wewnętrzne informacje innym krają, szantażują wyciekiem danych na skale światową itp. W przypadku oprogramowań szpiegowskich, celem jest ochrona danych i zapewnienie bezpieczeństwa osobie, która używa urządzenia cyfrowego z zainstalowaną aplikacją.

Działania hakera możesz zobaczyć, gdy Twoje pliki się pojawiają i znikają. Okna dialogowe same się otwierają. Zauważasz znaczne spowolnienie komputera. W przypadku aplikacji szpiegowskiej, telefon komórkowy nie jest w żaden sposób obciążony, a działanie aplikacji w tle jest niezauważalne. Co ważniejsze aplikacja szpiegowska, nigdy nie uszkodzi urządzenia cyfrowego. Jest to bezpieczne narzędzie, pozwalające zapewnić pełne bezpieczeństwo.