Skip to main content

Prezentujemy i porównujemy  najczęściej wykorzystywane sposoby podsłuchiwania i zdobywania informacji o nas. Możliwości jakie dają nam odpowiednie rozwiązania są zadziwiające. Czy świat idzie w złym kierunku? Z pewnością! Dlatego powinniśmy mieć wiedzę na temat najczęściej wybieranych rozwiązań.

Oprogramowanie szpiegowskie

Najczęstszą formą inwigilacji w czasach których obecnie żyjemy jest instalacja oprogramowania szpiegowskiego na telefon komórkowy tzn. podsłuchu na telefon. Można pokusić się o stwierdzenie, – że ,, Nasz własny telefon jest Naszym największym konfidentem”. Niestety ale taka jest prawda, każda aplikacja która działa u nas na telefonie śledzi każde nasze działanie, ma dostęp do naszych kontaktów np. aplikacje do rozliczeń między operatorem Mój T-Mobile, Moje Orange itd. Dając dostęp takim aplikacją do uprawnień kontaktów operatorzy wiedzą jak mamy zapisaną Naszą mamę, tatę czy inną osobę – proszę zobaczyć jak Państwo nie wierzą i wejść sobie w te aplikacje jeśli z nich ktoś z czytelników korzysta. Oprogramowania szpiegowskie są coraz bardziej popularne wśród osób które wykryją jakieś dziwne zachowanie partnera np. wraca później z pracy, nagle zaczyna chodzić na tenis, interesuje się tym co kiedyś było dla niego/niej bezsensu. Jest to stosunkowa tania forma podsłuchu np. godzina pracy detektywa kosztuje ok. 150zł , cały dzień w granicach 1400 zł i tak naprawdę niewiele dowodów zdrady z tej usługi można uzyskać. Podsłuch na telefon daje nam możliwość wglądu w życie prywatne osoby jej kontakty, rozmowy, smsy, zdjęcia – coraz popularniejszy INSTAGRAM i wiele więcej. Wszystko to możemy mieć w jednym miejscu. Należy tylko pamiętać, że to co robimy może wpłynąć na Naszą psychikę i warto zastanowić się czy chcemy na pewno dowiedzieć się tego co jest dla Nas zastrzeżone, bo w jednej minucie możemy zmienić swoje życie.

Dyktafony

Wśród różnych urządzeń szpiegowskich największą rolę odgrywają miniaturowe dyktafony. Są to urządzenia, które trwale zapisują dźwięk. Dzięki tym urządzeniom możemy mieć twarde dowody w sądzie np. zdrada partnerska, nieuczciwe postępowanie pracownika. Urządzenia te są popularne wśród zdradzonych partnerów, ponieważ ich koszt nie jest duży i są niezawodne. Coraz częściej można natknąć się w mieszkaniach na przedmioty codziennego użytku będące podsłuchami. Nasza firma, jak i wiele innych na rynku posiadają wiedzę jak zainstalować dyktafon np. w drukarce, zabawce dla dziecka, książce lub innym przedmiocie. Wykonane przez nas dyktafony wyróżniają się wysokim zabezpieczeniem, ponieważ nie wystarczy tylko specjalny algorytm odszyfrowujący dane ale i fizycznie specjalna przejściówka, aby urządzenie połączyło się z komputerem.

Pluskwy GSM

Pluskwami GSM nazywamy urządzenia, które potrafią przenosić dźwięk poprzez BTS do naszego telefonu komórkowego. Użytkownik, który zainstalował pluskwę w mieszkaniu może w dowolnej chwili z każdego miejsca na świecie w dzwonić się w nią z własnego telefonu komórkowego i słyszeć wszystko wokół niej. Nasze urządzenia wyposażone są w specjalne mikrofony, które potrafią
wykryć dźwięk na poziomie 25 dB. Zbierają dźwięk nawet do 20 m2. Istnieje możliwość montażu pluskwy w niemal każdym elektrycznym urządzeniu, które posiada własne zasilanie, bądź jest podłączone do stałego zasilania. Pluskwy GSM sprawują bardzo dobrą rolę nadzoru mieszkania lub firmy, ponieważ posiadają funkcję oddzwaniania na ustalony przez właściciela numer telefonu w momencie wykrycia dźwięku. Dzięki takiemu podsłuchowi możemy natychmiast zareagować w momencie wykrycia zdrady, włamania oraz działania na naszą niekorzyść.