Skip to main content

Jakie sygnały mówią o tym, że Twój związek się rozpada? Poniżej prezentujemy główne powody, które prowadzą do rozłąki.  Jeśli zauważysz je odpowiednio wcześnie, będziesz mógł w porę zareagować, by uratować wasz związek.

Wszystko was wkurza i irytuj

Ciągłe dogryzanie, kłótnie o byle co,  irytacja zachowaniem partnera, bezpodstawne zaczepki itd. To oznaka, która może świadczyć o tym, że wasz związek zbliża się ku rozpadowi. Na początku znajomości jesteśmy zauroczeni drugą osobą i często nie dostrzegamy wad. W późniejszym etapie znajomości zauważamy, że jednak partner nie jest taki idealny. Jeśli te drobne szczegóły, będą Cie wciąż denerwować i irytować – może to oznaczać duży problem w przyszłości.

Polecamy:

Drobne sprawy

Jeśli Twój partner szuka byle pretekstu, żeby się pokłócić, ciągle przytacza nieprzyjemne sytuacje z przeszłości, może to być początek końca. Jeśli drobne sprzeczki prowadzą do poważnych i dużych kłótni, oznacza to, że macie bardzo dużo niepozamykanych spraw. Jest to jeden z głównych sygnałów, który prowadzi do rozpadu związku. Warto szybko coś z tym zrobić.

Słabszy kontakt

Wcześniej ciągle do siebie dzwoniliście, wysyłaliście wiadomości i byliście w stałym kontakcie. Jeśli od pewnego czasu wasze relacje się pogorszyły i w ogóle się nie kontaktujecie ze sobą, gdy jesteście poza domem  i wcale wam tego nie brakuje, może być to sygnał, że wasze związek się rozpada.

Odcinasz się od drugiej osoby

Swoje oszczędności przechowujesz na drugim koncie, nie planujesz i nie myślisz o wspólnej przyszłości. Nie wspominasz o wspólnych wakacjach i innych wspólnych wyjściach. Coraz częściej patrzysz na drugą osobę w sposób obojętny,  zaczynasz się zastanawiać, czy jest to osoba, z którą chce spędzić resztę życia, prawdopodobnie dzieli was mały krok od rozstania.

Podejrzewasz zdradę? 

Nie troszczysz się o partnera

Na początku waszego związku, byłeś opiekuńczy i troskliwy. Jeśli Twój partner tylko źle się poczuł od razu reagowałeś, przynosząc leki, przygotowując posiłki czy wyręczając z obowiązków domowych. Jeśli teraz, gdy partner jest chory, zamiast współczucia i chęci pomocy, czujesz irytację i złość, przez to, że będzie znów się obijał i nie pomoże w obowiązkach domowych, to znak, że wasz związek zmierza w nieodpowiednim kierunku. Warto się zastanowić co dalej.

Na te problemy nie ma niestety jednego rozwiązania. Wszystko zależy od sytuacji w danym związku. Tylko spokojna i dogłębna analiza pozwoli na prawidłową ocenę sytuacji i znalezienie rozwiązania. Bez względu na to, czy postanowicie się rozstać, czy naprawić swoje relacje, najważniejsze, żebyście oboje czuli, że to dobra decyzja i żebyście potrafili dalej pokierować swoim życiem.

Polecamy: